Архив метки: харківський паркінг

Яким буде транспортний податок у 2020 році?

Головне управління Державної дорожньої поліції у Львівській області повідомляє, що у 2020 році, автомобілі з 2015 року (включно) на суму понад 1 771 125 гривень обкладаються транспортним податком.

Список автомобілів, що обкладаються транспортним податком у 2020 році, розміщений на сайті Міністерства економіки та містить наступні дані: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип палива.

Об’єктом транспортного податку є автомобілі, з року випуску яких пройшло не більше п’яти років (включно), а середня ринкова вартість яких більш ніж в 375 разів перевищує мінімальну заробітну плату, встановлену законом на 1 січня податку (звітний) року (п. 267.2 .1 пункту 267.2 статті 267 розділу XII Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Ставка податку встановлюється за календарний рік в розмірі 25 000 грн. За кожен автомобіль, який підлягає оподаткуванню згідно з пп. 267.2.1 ст. 267 ПКУ (пункт 267.4 статті 267 розділу XII ПКУ.

Платники податків — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого того ж року подають до перевірчого органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою статтею 46. ТЦУ, з розбивкою по річній сумі, що дорівнює по частинах щоквартально.

Для об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація подається юридичною особою — платником протягом одного місяця з дати володіння таким об’єктом, а податок сплачується, починаючи з місяця, в якому виникла власність на такий об’єкт.

Податок сплачується за місцем реєстрації оподатковуваних об’єктів і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Транспортний податок сплачується у строки, встановлені пунктами сплати податку. 267.8.1 ст. 267 ПКУ, а саме: а) фізичним особам — протягом 60 днів з дати вручення податкового повідомлення-рішення; б) юридичні особи — авансові платежі щоквартально до 30-го числа місяця, наступного за звітним кварталом, що показаний в річній податковій декларації (пункт 267.7.1 статті 267 розділу XII ПКУ).